www stránky Katolického domu v Křižanově

Dnes je 25. července 2024

Svátek má Jakub

fotogalerie kontakty

KALENDÁŘ AKCÍ

<< Červenec 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

 

Na podzimní prázdniny 09 jsme dostali pozvánku od pana Dubínka. Zval nás na svoje panství ve Březí, kde měl připraveno plno zajímavých činností her a dalších překvapení... Podrobnější zprávu najdete zde.

 

 

 

 O jarních prázdninách 09 proběhla "EXPEDICE" BANG. Té se zúčastnili starší kluci a cílem byla fara ve Březí...

 

Zatímco "expedičníci" opouštěli faru, blížila se od Vlkova další skupinka, tentokráte mladších dětí. Na faře jsme byli tři dny a co jsme všechno zažili, si můžete prohlédnout a přečíst zde..

 

 

 

V průběhu krásných podzimních dní - pro studenty proto, že jsou prázdniny - jsme s maldšímí podnikli třídenní výlet po okolí. Provázela nás paní Podzim a postupně jsme navšítívili faru v Heřmanově i Kaťák, kde jsme trávili čas hraním a výtvarnými činnostmi.

 

Starší jeli na pracovně-odpočinkový podbyt v Kostelní Myslové. Vypadá to, že nejvíc zážitků z tohoto výletu má Kidos. Při hře BANG! ho ostatní doslova prokoukli, v muzeu betlémů si zkusil utkat uniformu a taky potkal pana prezidenta...

Otci Karlovi jsme za poskytnutý azyl odvedli trochu práce, tak snad je spokojenost na obou stranách....

 

více fotek a informací o těchto

akcích najdete ve 

fotogalerii 

 

 

V sobotu 16.3.2008 jsme se s mladšími táborníky a dalšími zájemci vydali vlakem do Níhova a odtud po proudu potoka Haldy až na Kutiny. Tam jsme pokračovali pro změnu proti proudu Libochovky. 

 

Cestou jsme museli několikrát překonávat potok, který byl místy dost široký, takže jsme museli použít i lanovou lávku... Poobědvali jsme špekáčky, upravené nad ohněm, zahráli si několik her a došli až do Vratislávky.

 

 Odtud jsme se auty dopravili do Heřmanova, kde účastníky, kteří měli zájem, čekala pobožnost křížové cesty a poté večerní pyžamový kvíz. V něm jednotlivé skupiny měly poznávat úryvky písniček, výroky a také několik pantomim z pohádek a večerníků. Výsledek je takový, že děti mají opravdu přehled! (a to nejen v pohádkách).

 

vice fotek: fotogalerie - jarni prázdniny 2008 - Údolím říčky Haldy... 

 

 

 Ve dnech 10. - 12. března 2008 proběhla akce pro starší táborníky.

Se sedmi táborníky, kteří se přihlásili, jsme jeli na faru do Kostelní Myslové nedaleko Telče. V pondělí jsme se učili stavět týpí, a protože se to povedlo, mohli jsme v něm i přespávat (kdo chtěl). Odpoledne pak byla prohlídka Telče, kterou nám ukázal náš pan farář T. Holcner.

 

V úterý jsme pomáhali s prací v lese a odpoledne proběhl fotbálek proti místním mladíkům. Mírně náročnější program dne způsobil, že večer nebyly síly ani na jednu hru a všichni spali jako dudci.

 

 

Poslední den jsme naplánovaný výlet na Javořici kvůli dešti odložili na neurčito a proběhly turnaje ve stolním fotbale, ping-pongu a kulečníku. Cestou domů jsme si udělali výlet na Míchovu skálu nedaleko Javořice, zmokli a viděli krásné rozhledy do našeho kraje. Motto procházky znělo, že za hezkého počasí a po značkách se umí procházet každý...

Bylo to únavné, ale stálo to za to.

vice fotek ve fotogelerii: Jarní prázdniny 2008

 

 

25.-27. října proběhla na faře v Březí akce pro starší táborníky. Během pěší cesty jsme plnili zajímavé úkoly, na faře potom probíhal narozeninový večírek 70-tileté tetičky Amaldy, zpestřený návštevou kosmonautů a nečekananou zápletkou...

 

 

20. a 21. října probíhala v Katolickém domě a posléze i na polích u Křižanova Drakiáda. V sobotu si mohli děti a další zájemci, kterých přišlo okolo patnácti, vyrobit a vyzdobit draka a toho v neděli odpoledne otestovali v povětří.
Počasí přálo víc než loni, takže foukal aspoň mírný vítr. Něktreří draci létali tak vysoko, co jim šňůrka stačila, jiní jančili nízko nad polem a pár se jich dokonce tvářilo, že jsou pozemní. Každopádně to bylo pěkné odpoledne.

AKCE

spam ochrana:

REAKCE, NÁPADY

budeme velmi rádi, když nám pošlete své názory a náměty k činnosti.

více >>

ANKETA

fondavysocinyasvargbazakladni.jpg

Kaťák je i na facebooku

 

Farnost Křižanov

 

Tábory pro rodiny

 

www.krizanov.cz  - stránky městyse Křižanov

 

Galerie Dvorek - výtvarná kultura v Křižanově

 

Vodotrysk - křižanovský školní časopis

 

Farma u Zoubků - ubytování, výrobamasa

 

TJ Efekt - cvičení nejen pro efekt

Tento projekt se uskutečnil s finanční podporou Fondu Vysočiny

Tento projekt se uskutečnil s finanční podporou Fondu Vysočiny

zóna

 

Copyright © 2006 Katolický dům Křižanov | Všechna práva vyhrazena | created by AUTOGRAPH, Admin-NG