www stránky Katolického domu v Křižanově

Dnes je 13. dubna 2024

Svátek má Aleš

fotogalerie kontakty

KALENDÁŘ AKCÍ

<< Duben 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1234567
8910111213
13.4.2024 - STAND UP DOWN
14
15161718192021
22232425262728
2930

Zde je prostor, který bychom chtěli věnovat

divadelním spolkům, které u nás vystupují.  

 

Nejužší družbu máme s divadelními spolky KŘEMÍLEK  a KŘEMEN. Oba jsou z Bosonoh - mistní část Brna - a jak názvy napovídají, jsou rozlišeny věkem herců a tím i repertoárem, na který se soustředí. Družba je obustranná, takže Tyjátr hostuje zase na bosonožské ochotnické scéně.

 

KŘEMÍLEK

 

Křemílci je mládež troubské farnosti. Setkáváme se po mších, na výletech, o prázdninách,.... Společně zažíváme množství akcí, jednou z nich je pravidelné hraní divadla pro širokou veřejnost.

 Zlatovláska

První hru jsme nacvičili již v roce 1990. V Křižanově jsme vystupovali několikrát. 2.3.2008 jsme hráli v Křižanově pohádku Zlatovláska, 14.2.2009 pohádku (jak jinak) Dlouhý, Široký a Bystrozraký.

 

Čĺenové doprovázejí pohádku vlastním zpěvem a hudbou a soubor může čítat až čtyřicet herců, takže pohádky to jsou opravdu výpravné.

Nynější režisér Petr Juráček

 

 

KŘEMEN

 

Amatérský divadelní spolek Křemen vznikl v roce 1999 jako pokračovatel divadelníků z Křemílku. Starší z Křemílků se domluvili a začali nacvičovat divadelní kus pro starší – Cvokstory. Hra o bláznivých dějinách 20. století nás nadchla natolik, že jsme se odvážně pustili i do zpěvu a tance. Tuto hru jsme hráli v jarních měsících roku 2000 i v Křižanově.

Charleyova teta

 Charleyova teta

Další hrou byla komedie Blázinec na cestách. V roce 2005 jsme nacvičili Charleyovu tetu. Tuto známou komedii jsme v Křižanově zahráli 29. 5. 2005 pro cca 80 lidí.

 

 Vlak duchů

Divadelní komedie s detektivní zápletkou Vlak duchů jsme v Křižanově  hráli  18. 2. 2007 pro cca 120 lidí.

 

15.4.2008 jsme sehráli další komedii z pražského pavlačového domu - Svatba sňatkového podvodníka.

 

Náš divadelní spolek čítá zhruba 15 lidí, kteří jsou dle možností a zájmu obsazováni do nových her. Postupně někteří z nás odchází – těhotenství, rodina,..., jiní naopak přichází a doplňují naše řady.

Nynější režisér Miroslav Čoupek

Další fotky z představení Křemenu najdete na: kultura-fotogalerie-KŘEMEN

 

  

VICHR Z HOR

 

 Ochotnický spolek z Tišnovska, konkrétně Lomnice, zahrál v Katolickém domě hru z pera J. Cimrmana – Hospoda na mýtince.

Z dalších mistrových her sehrál Akt, Dobytí severního pólu a Záskok. V roce 2008 představil hru Díívčí válka.

 

 

RAPSODICKÉ DIVADLO

 

Rapsodické divadlo je volné seskupení umělců, jejichž inscenace kladou důraz především na slov, jeho myšlenkové poselství a jazykovou krásu. Plně hodnotná a dotvářející složka inscenací je hudba.

Cílem souboru je kromě básnických, prozaických a dramatických děl velkých básníků a spisovatelů uvádět texty z Bible, v níž členové a spolupracovníci Rapsodického divadla nevidí pouze literární památku, nýbrž živé a současné Slovo Boží.

Toto divadlo souzní svou tvorbou se stejnojmenným souborem mladých polských studentů z 1.poloviny 40.let 20.století, ve kterém účinkoval i Karol Wojtyla, pozdější papež Jan Pavel II.

 

Tento soubor u nás v Křižanově představil dva kousky ze svého repertoáru. Démant a slza, což je komponovaný pořad klasické hudby a anglické duchovní poezie pro dva hlasy a violoncello a El Cristo de La Luz – komorní pořad slova a hudby legendy toledská z pera Julia Zeyera.

Více na: http://www.rapsodickedivadlo.cz/

 

MALÉ DIVADLO KJÓGENU

 

Malé divadlo kjógenu je soubor, který se soustředí na jednu z tradičních forem japonského divadla – frašky, které kdysi vyplňovaly přestávky mezi tradičními představeními vážného divadla nó. Během staletí se kjógen vyvinul v samostatnou formu.

 

Členové divadla pravidelně cvičí s japonskými herci – ať už během „pracovních dílen“ v naší republice, nebo v Japonsku.

 

V Kaťáku sehrálo MDK jedno pásmo. V současnosti (jaro 2008) členové nacvičili nové příběhy, takže se možná brzy dočkáte dalšího představení...

 

vice na: www.sweb.cz/kjogen

 

 

VOCHOMŮRKA

Divadelní spolek Vochomůrka(jakožto konkurence Křemílkům a Křemenům ;-)) se začal formovat o letních prázdninách 2008. Iniciátory vzniku byli David Koutný, Karel Křivánek a Tom Kratochvíl, vespolek odrostlí křemílci.

Zpočátku nebyla moc důvěra v to, že se povede složit fungující spolek, ale nakonec jsme dokázali sehnat schopných (i když občas neochotných) deset lidí ve věku od čtrnácti do čtyřiadvaceti let a začali s nimi cvičit naši první hru- Nejistou šichtu. Zkoušky probíhaly od poloviny listopadu a premiéra byla určena na 8. března v Bosonožské orlovně.

Sice nikdo, až na scénáristy a režiséra, nevěřil že dokážeme tuto hru nacvičit do určeného data, ale světe div se, nakonec jsme to dokázali a za velkého úspěchu představení odehráli.

 

 

Za Vochomůrku

Karel Křivánek

 

 

 

 

 

AKCE

spam ochrana:

REAKCE, NÁPADY

budeme velmi rádi, když nám pošlete své názory a náměty k činnosti.

více >>

ANKETA

fondavysocinyasvargbazakladni.jpg

Kaťák je i na facebooku

 

Farnost Křižanov

 

Tábory pro rodiny

 

www.krizanov.cz  - stránky městyse Křižanov

 

Galerie Dvorek - výtvarná kultura v Křižanově

 

Vodotrysk - křižanovský školní časopis

 

Farma u Zoubků - ubytování, výrobamasa

 

TJ Efekt - cvičení nejen pro efekt

Tento projekt se uskutečnil s finanční podporou Fondu Vysočiny

Tento projekt se uskutečnil s finanční podporou Fondu Vysočiny

zóna

 

Copyright © 2006 Katolický dům Křižanov | Všechna práva vyhrazena | created by AUTOGRAPH, Admin-NG