www stránky Katolického domu v Křižanově

Dnes je 25. července 2024

Svátek má Jakub

fotogalerie kontakty

KALENDÁŘ AKCÍ

<< Červenec 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

 

             

Začátek příběhu.
     Na začátku příběhu stála v roce 1998 skupinka nadšených holek z Jívoví, které se rozhodly, že uspořádají tábor pro děti z náboženství. Vybraly si chatu u Netína a vyrazily. Vzaly s sebou 14 dětí a tak odstartovaly každoroční táborový kolotoč, který trvá dodnes.

 Krůčky byly postupné. Nejprve jsme vyrazili na místa se zázemím a ochranou zděné budovy. Druhý tábor  byl v roce 1999 v Heřmanově a další ve Vysočanech u Sloupu. Počet táborníků rostl a tak jsme od roku 2001 jezdili na tábořiště bývalého křižanovského kaplana P. Křivého.

 Tábořilo se v podsadových stanech a také jsme v té době  pořídili první týpí. Večery a usínání u ohně společně s kamarády se nám zalíbilo natolik, že jsme se rozhodli postupně pořídit nebo ušít více těchto stanů, tak, aby v nich mohli tábořit i děti. To se podařilo v roce 2006, kdy se přihlásilo asi 70 dětí, což dvojnásobně překračovalo kapacitu dosavadního tábořiště. Nechtěli jsme žádné odmítnout, proto jsme se museli poohlédnout po jiném místě na trávení části prázdnin.

                                                       

 

Na vlastních nohou.

     Znamenalo to vybudovat vlastní tábořiště se vším potřebným zázemím (kuchyň, jídelnu asi pro 90 lidí, umývarky, záchody apod.). Kromě toho jsme museli došít další týpí a udělat spoustu týpiových tyčí. Toto všechno se podařilo jen díky spoustě brigádnických hodin, pomoci mnoha rodičů, známých, městyse Křižanova a okolních obcí. Všem moc děkujeme. Dostatečně prostornou louku jsme našli mezi obcemi Rohy a Hodov nedaleko Velkého Meziříčí. V roce 2007 také mohli naše zázemí využít táborníci z Osové Bitýšky a Heřmanova.

 

Současnost a budoucnost.

     Na táboře vždy hry a program přizpůsobujeme jednomu hlavnímu tématu. Tak jsme se přenesli k lovcům mamutů, do dob římské říše k Asterixovi a Obelixovi, za oceán k indiánskému kmeni Mawadaní a také do bájné země mluvících zvířat Narnie, kterou popisuje C.S. Lewis....

Kromě různých lesních her, fotbálků a dalších fyzicky náročnějších aktivit si děti také vyzkouší různé výtvarné techniky, psychohry, mohou soutěžit ve zpěvu a zkoušet „dramatickou tvorbu" u táboráku. Tábora se vždy účastní kněz a proto tam můžeme slavit mši svatou, což je vždy příležitost k prožití velké lásky, kterou nás miluje náš nebeský Otec. Tábory sice byly původně organizovány pro děti z náboženství, ale nyní je situace taková, že může jet každý, kdo má chuť. Také se snažíme pro děti sehnat zajímavé hosty, kteří jim mají co říct, nebo je čím zaujmout. Při výletech do okolí, které jsou pro starší spojené s nocí pod širákem, poznáváme historii a kulturní památky našeho kraje.

 

Těší nás zájem dětí o tábory a snažíme se jim nabídnout zážitky a zkušenosti, které během roku nejsou běžné. Doufáme, že i do dalších let se to bude dařit.

                                                    

AKCE

spam ochrana:

REAKCE, NÁPADY

budeme velmi rádi, když nám pošlete své názory a náměty k činnosti.

více >>

ANKETA

fondavysocinyasvargbazakladni.jpg

Kaťák je i na facebooku

 

Farnost Křižanov

 

Tábory pro rodiny

 

www.krizanov.cz  - stránky městyse Křižanov

 

Galerie Dvorek - výtvarná kultura v Křižanově

 

Vodotrysk - křižanovský školní časopis

 

Farma u Zoubků - ubytování, výrobamasa

 

TJ Efekt - cvičení nejen pro efekt

Tento projekt se uskutečnil s finanční podporou Fondu Vysočiny

Tento projekt se uskutečnil s finanční podporou Fondu Vysočiny

zóna

 

Copyright © 2006 Katolický dům Křižanov | Všechna práva vyhrazena | created by AUTOGRAPH, Admin-NG